SPOLEČENSTVO ČESKÝCH KNIHAŘŮ

Výstava

Knihovna Národního muzea připravuje ve spolupráci s Městskou částí Praha 20 na rok 2010 druhý ročník dnů české knižní kultury v Chvalském zámku na kraji Horních Počernic.Tentokrát bude prezentována tvorba knihaře Jiřího Fogla a jeho dcery Pavlíny Rambové ze Žamberka ( mimo jiné zde bude vystavena jimi zhotovená maketa Codex gigas – Ďáblova bible, největší ručně psané knihy světa). Ve sklepních prostorách zámku se představí ateliér konzervátorství a restaurátorství Vyšší odborné školy grafické a Střední průmyslové školy grafické pod vedením Milady Vanišové ( práce s knihou, restaurování knih,knižní vazba, zajímavé studentské práce). Výstavní projekt bude zahájen dne 3. března 2010 v 17 hodin v reprezentačních prostorách Chvalského zámku. Výstava knižních vazeb Jiřího Fogl a Pavlíny Rambové potrvá do 2. května 2010, prezentace ateliéru pod vedením Milady Vanišové bude ukončena 4. dubna 2010. Připravují se doprovodné akce, např. přednášky pro školy a veřejnost – povídání J. Fogla o největší ručně psané knize světa, prezentace náročného restaurování knih apod.

Pavel Muchka, Jiří Fogl

výstava

významného českého uměleckého knihaře Jindřicha Svobody, kterou Moravská galerie v Brně pořádala ke 100. výročí jeho narození. 2010.

Výstava

Dnes jsem dostal od paní Eli Pokorzynskej z Muzea tisku ve Varšavě materiál o výstavě uměleckého knihaře Jindřicha Svobody v Brně. Paní Ela stihla ještě v posledních dnech minulého roku výstavu navštívit. Protože jsem sám neměl možnost tuto celoživotní soubornou výstavu Mistra Svobody vidět, jsem opravdu rád, že jsem získal tyto fotografie. Paní Ele Pokorzynskej za ně moc děkuji a s jejím laskavým svolením je zde presentuji.

Jacek Tylkowski

 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Knihaři CZ