SPOLEČENSTVO ČESKÝCH KNIHAŘŮ

2011

Relax víkend

Dovolená, teplíčko, opalovačka, pohodička, vzteklej pes, dobrůtky, no prostě víkend ve vatě. To vše nás potkalo 27. – 29. 10 2011, GPS 50°22'37.257"N, 13°16'7.711"E.

Rodinná atmosféra v katastru klidné obce, která je svou polohou výhodným místem jako výchozí bod pro nepřeberné množství workshopů. Snídaně se podávají formou bufetových stolů, obědy lze  vybírat z nejméně 30 jídel, nápoje podle chuti, po obědě koláč a káva, v letních měsících zmrzlina. Večeře jsou typicky české domácí kuchyně bez chemických a instantních náhražek o 2 -3 chodech, podle přání workshopáků.

Ubytování - kapacita: 46 lůžek v 18-ti nadstandardních jedno až čtyřlůžkových pokojích vybavených umyvadlem s tekoucí teplou a studenou vodou. Možnost prohlídky města s průvodcem, hodinová projížďka lodí.

Program:  

1. den (Čt):

Příjezd včas, s dobrou náladou a plným elánem do práce s různými stupni obtížnosti (hlavně aby byla legrace). Téma workshopu: polokožená vazba s polykarbonátovými = plexisklovými deskami s gravírovaným dekorem. Na kterou jsme si museli klasicky nachystat dvě knihy, které jsme si předem rozebrali, opravili a dlooouho lisovali. Důležité bylo také si přivézt vhodný návrh ke gravírování. Hurá do tvůrčí práce, která se protáhla do pozdních nočních hodin.

2. den (Pá):

Po sladkém probuzení a bohaté snídani s voňavou kávičkou, opět alou do práce. Pod pečlivým vedením nám pod rukama vzniká nová a zajímavá vazba s netradičním postupem. S krátkými přestávkami na oběd a na odpolední kávičku, jsme opět s plným zaujetím pracovali až do pozdních večerních hodin.

3. den (So):

Po bouřlivé noci, rozespalí, ale natěšení do pracovního nasazení se vrháme na dokončování rozpracovaných vazeb. Postupně se začínají objevovat krásné designy různých vazeb od šesti různých autorů. Proto jsme si mohli večer uspořádat malou výstavu. (viz. foto ZDE)

 

Po „Relax víkendu“ jsme odjížděli lehce unavení, ale spokojní a nabití energií vše doma hned vyzkoušet. Velký dík patří oběma Janám Přibíkovým za trpělivost, azyl a snahu nás něco nového naučit. Workshopáci: Jiřinka Musilová, Kamil Tatar, Jana Trnková, Jarmila Sequencová

+ Vlasta Tomanová a Danča Faltejsková

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Knihaři CZ