SPOLEČENSTVO ČESKÝCH KNIHAŘŮ

2012

Vazba na pravé vazy u Jany Přibíkové

 Foto: Petr Gorus. Další foto ve fotogalerii ZDE

celopergamenová vazba  šitá na  viditelné pergamenové proužky

Školitel: Jana Přibíková

Místo konaní:  Kadaň

Datum:  2.-5.února 2012

Žáci: Vlasta Tomanová, Jarmila Sivá, Jarmila Seqvencová, Dana Faltejsková,  Kamil Tatar a Jiřina Musilová

Tak jako již po několikáté, tak i tentokrát jsme se sešli na workshopu  u Jany v Kadani na poměrně

( pro nás) náročné vazbě.

Jak jsme se sjížděli  postupně,  tak jsme i začali postupně  makat. Mohli jsme si vybrat z nádherných pergamenů co nám tam Jana připravila, rovněž tak i předsádek.

 Celé tři dny nás TRPĚLIVĚ ( jako anděl ), provázela ukazováním práce, radami a svými zkušenostmi.

Rovněž i  Jana ml. nám  pomáhala s tvorbou  návrhu.

Jako vždy tak i tentokrát starosti zůstaly doma přijeli jsme se skvělou náladou a humorem.  Prostě jedním slovem bylo to SUPER.

Po skvělé snídani, při níž se rozebralo možné i nemožné, jsme se vrhali do práce. Najednou tu byl oběd. Protože jsme chtěli být rychle zpět u svých knížek poobědvali jsme vedle u“ Číňanů“, jejichž krásně nafocená jídla se moc neslučovaly se skutečností na talíři, ale pro jednou za čas nám chutnalo)…

Rovněž odpočinek při kávě a výživných doplňcích stravy v podobě závinu, bábovky a skvělých zákusků, ať již domácích nebo z pražské cukrárny ve Francouzské ulici, neměl chybu.

První popracovní večer, nás Jana pozvala k ní domů.  Po tak dlouhém setkání jsme si měli co povídat.  Naší debatu jsme prokládali jídlem a pitím. Ostatní večery se již trávili na dílně, neboť jsme pracovali na svých knihách až do večera.  Tak že jsme ke krátkému posezení, spojené s večeří, usedali poměrně dlouho a unaveni (mi z práce a Jana z nás), ale vždy s humorem. 

 Najednou to byl sobotní večer a konec.

Focení našich výtvorů, rozloučení a v neděli ráno-dopoledne s dobrým pocitem z vykonané práce jsme si odváželi své knihy domů .

  Jamám ještě jednou dík !!!!!!!!!!!!

Jiřina Musilová

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Knihaři CZ